איך לבחור נעלים אורתופדיות

כפות הרגליים הן האיבר שתומך בגוף כולו, על כן, הן זקוקות לתמיכה טובה. נעליים אורתופדיות הן המרכיב המשלים המשמעותי ביותר עבורנו, במיוחד אם אנו סובלים מכאב. בבחירת נעלים יש לקחת בחשבון כמה שיקולים: מידה, צורה, רמת פעילות וכמובן, פתולוגיות וכאבים בכף הרגל.
כיצד נבחר נכון נעליים?
התאמת אורך הנעל לאורך כף הרגל – הבוהן הארוכה ביותר אינה צריכה לגעת בקצה הפנימי של הנעל. המרווח התקין הוא של אצבע אחת. חשוב להקפיד על אורך מתאים כדי להימנע מלחץ על האצבע הארוכה.
התאמת רוחב הנעל לרוחב כף הרגל –חשוב מאוד! אל תדחסו רגל רחבה לתוך נעל צרה! היעזרו באיש המקצוע במכון האורתופדי בבחירת הרוחב המתאים, במיוחד אם אתם סובלים מנוירופתיה סוכרתית.
עומק הנעל – חשוב במיוחד כאשר מתאימים נעלים למדרסים. חשוב שלנעלים יהיו רפידות נשלפות או שהן עמוקות מספיק. נעל עמוקה במיוחד באזור קופסת האצבעות תמנע שפשוף של גב האצבעות בחלק הפנימי של הנעל.
צורת הנעל – אין כוונתנו למראה הנעל אלא להתאמת הצורה למבנה כף הרגל. לדוגמא, נעל בעלת חרטום מחודד לא תתאים לכף רגל שבה הבהונות נמצאות פחות או יותר באותו הקו.
נקודת הכיפוף של הנעל – אזור הכיפוף בנעל צריך להיות תואם בדיוק את אזור הכיפוף של האצבעות. אם ניתן לכופף את הנעל במרכזה, המשמעות היא שהנעל אינה מספקת תמיכה לכף הרגל.
Shoe Counter: החלק האחורי של הנעל שתפקידו לתמוך בעקב. אזור זה בנעל צריך להיות קשיח ויציב. הצלחתם למעוך את אחורי הנעל באצבעותיכם? הנעל הזו לא תעניק תמיכה מספיקה לכף הרגל שלכם.
סולית הנעל – סוליית הנעל צריכה לספק יציבות מחד ובלימת זעזועים מאידך. הקדישו רגע לבחינת הסוליה בנעל שלכם ועל תהליכי הבלאי שהיא עוברת. הסוליה השחוקה יכולה לספק לנו מידע רב על תבנית ההליכה, איזו תמיכה נחוצה לכף הרגל וכמובן, מתי הגיע העת להחליפה בנעל חדשה.

אנחנו כאן לשירותכם