מדרסים לילדים

ההתפתחות המוטורית של ילדינו היא אחד הנושאים שמעסיקים מאד אותנו, ההורים, במיוחד בשנות הילדות הראשונות.

בחינת התנועה והיציבה של ילדים שונה מזו שמתקיימת אצל מבוגרים. תבנית ההליכה מקבלת את המאפיינים הבוגרים שלה רק סביב גיל 6-7. ההתערבות בגילאים הצעירים, עד גיל 6, נעשית במקרים של פגיעות מולדות, כאבים או בעיות חריפות המחייבות טיפול.
תבנית היציבה וההליכה בקרב פעוטות ובגיל הרך מאופיינת בהשטחה מסוימת של כף הרגל (היפר פרונציה), יישור יתר של הברכיים וסיבוב פנימי קל של מפרק הירך. תבנית זאת נורמלית וטבעית, אלא אם כן הגדיר אחרת אורתופד מומחה לילדים ולהתפתחות הילד.
מגילאי 6-7 ובמיוחד בגילאי הנעורים ישנה חשיבות רבה להתאמה נכונה של נעליים ומדרסים תומכים כאשר מזוהים ליקויים יציבתיים כמו יתר פרונציה בכף הרגל או גמישות יתר של הרצועות והגידים, ובמיוחד כשישנן תלונות על כאבים.
נערים ונערות בגיל ההתבגרות שביחד עם הקפיצה בגדילה והשינויים הגופניים, עוסקים בפעילות ספורטיבית, אצלם חשובה מאד בחינת היציבה והתנועה והתאמת מדרסים לילדים ונערים אלו במידת הצורך. כאן המטרה היא למנוע נזקים עתידיים בשל פציעות או שחיקה עקב העומס הגופני הרב.

מדרסים לילדים עם גמישות יתר, היפוטוניה, CP.חשובים ביותר. אצלנו בעמית אורתופדיה ניתן להתאים אישית מדרסים סנסומוטורים / פרופריוספטיביים. מדרסים לילדים מסוג זה גורמים לגירוי או אינהיביציה של עבודת שריר והשרשרת המוסקולרית, באמצעות מסר תחושתי- Afferent stimulation, המועבר על ידי אלמנטים בדרגות קושי וגובה משתנים.

מידע נוסף בקישור הבא:

מדרסים סנסומוטוריים

תפקיד המדרסים לילדים ולבני נוער הוא לתמוך ולייצב את מנח כף הרגל, לבלום זעזועים ולפזר עומסים. הילדים לא תמיד יתלוננו על כאבים ולכן המודעות של ההורים לנושא חשובה ביותר למניעת היווצרות של עיוותים מבניים קבועים וכאבים עתידיים. בכל מקרה של ספק או חשש, התחנה הראשונה היא הרופא האורתופד ולאחר מכן, התייעצות במכון האורתופדי.

אנחנו כאן לשירותכם