מדרס פונקציונלי

מדרסים פונקציונליים מכונים גם מדרסים תפקודיים או מדרסים ביומכניים. הללו, מדרסים בהתאמה אישית, מיוצרים לפי מתאר כף הרגל של המטופל, ותפקידם לתקן את מנח כף הרגל באופן שישפיע על היציבה והתנועה. מדרסים ביומכניים, פונקציונלים, בנוסף לתמיכה אשר מספקים לכף הרגל ופיזור העומסים, מתקנים את מנח כף הרגל למנח הנכון והבריא ביותר לתפקוד כף הרגל, ומכאן שמם.

לקיחת המידה לבניית מדרסים ביומכניים, פונקציונלים, נעשית בשיטות שונות: מטבע ספוג ויציקת גבס בנשיאת משקל חלקית או מלאה, חבישת גבס או חבישה פולימרית ללא נשיאת משקל וכמובן, בסריקת לייזר, טכנולוגיית CNC שהיא השיטה המתקדמת ביותר, אשר הוכחה מחקרית כמדויקת ביותר. השיטות השונות ללקיחת מידה למדרסים ביומכניים, פונקציונלים, נבדקות מחקרית תדיר בקהילה האקדמית בתחום האורתופדיה וטרם נקבע איזו מבין השיטות מתאימה לאיזה מטופל, צורך או פתולוגיה. על כן, בעל המקצוע חייב לשלוט בכל השיטות, ולהתאים את שיטת לקיחת המידה למטופל וצרכיו.

במדרסים בכלל ובמדרסים ביומכניים פונקציונליים בפרט, חשובה ההערכה והבדיקה המקצועית. התאמת מדרסים מקצועית תעשה לאחר בחינה סטטית ודינמית של היציבה והתנועה. פעמים רבות ליקויים שאינם נראים בעמידה סטטית יבלטו בעת הליכה או ריצה. מדרסים ביומכניים פונקציונליים, נותנים מענה למגוון רחב של בעיות אורתופדיות: דורבן, Plantar Fasciitis, כאבים בראשי המסרק – Metatarsalgia, כאבי ברכיים פטלו-פמורליים (Patello-Femoal Knee Pain), כאבי ברכיים על רקע שחיקת סחוסים ניוונית (Osteoarthritis), כאבי גב, Morton’s Neuroma ועוד.

מדרסים ביומכניים, פונקציונליים, עשויים חומרים קשיחים או חצי-קשיחים: פלסטיים, אקריליים, סיבי פחם. החומרים איכותיים ועמידים ומאפשרים שימוש אינטנסיבי כולל פעילות ספורט בעצימות גבוהה. במדרסים הביומכניים, הפונקציונליים משולבים בנוסף לליבת המדרס הקשיחה גם שכבות בולמות זעזועים המספקות נוחות מקסימלית.

בעמית אורתופדיה, המדרסים בהתאמה אישית נבנים – על כל שלבי הייצור – במרכז הייצור שלנו בנס ציונה, בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

* השימוש במדרסים מומלץ עם קבלת התוויה מרופא אורתופד.
* בדקו זכאות להחזרים במסגרת הביטוחים המשלימים בקופות החולים וחברות הביטוח.

אנחנו כאן לשירותכם