מדרסים לחיילים

כחלק מסבב הסידורים לגיוס, שלבו בלוח הזמנים שלכם ביקור אצל אורתופד, קבלת מרשם למדרסים בהתאמה אישית ובדיקה במכון אורתופדי מוסמך. מדוע ומה חשיבות המדרסים לחיילים וחיילות?

תקופת השירות הצבאי, החל מתחילתה – בטירונות – וכמובן בפעילות השוטפת בין אם אימון, קו או מבצע, מאתגרת מאד את הגוף כולו ובמיוחד את הרגליים וכפות הרגליים, וטומנת בחובה מגוון פגיעות אופייניות:

שברי מאמץ יכולים להופיע בעצם השוק (Tibia) וגם בעצמות המסרק בכף הרגל (Metatarsal bones). השברים מופיעים על רקע פעילות מאומצת אינטנסיבית, נשיאת משאות כבדים בשילוב עם הנעלה שאינה בולמת היטב זעזועים וכמובן, שעות שינה ומנוחה מצומצמות יחסית.

כאבי גב עלולים להתפתח בשל:

המשאות הכבדים, נעליים שאינן בולמות זעזועים , וחולשת השרירים המייצבים שהיא מנת חלקה של רוב האוכלוסיה. כאבים בכפות הרגליים כגון דורבן- Plantar Fasciitis, כאבים בכריות כף הרגל (ראשי עצמות המסרק) – Metatarsalgia, תחושת כבדות ועייפות בכפות הרגליים, נקעים בקרסוליים, כאבי ברכיים גם הם תוצאה של העומס הרב ושל יציבה הלא מאוזנת.

מרבית הפגיעות הן תוצאה של Over use (שימוש יתר) בשילוב עם המחסור במנוחה. כאן באה לידי ביטוי החשיבות של המדרסים לחיילים.

מדרסים בהתאמה אישית נותנים מענה פרטני, כל אחד לפי מתאר כף הרגל שלו:

כף רגל עם קשת נורמלית, רגילהתפקיד המדרסים לספק תמיכה טובה ולחלק את העומסים שמופעלים מכיוון הקרקע בתנועה על פני כף הרגל כולה.

המטרה: הפחתת תחושת העייפות, בלימת זעזועים טובה והפחתת הסיכון להתפתחות שברי מאמץ. כף רגל עם קשת גבוהה (Pes Cavus): הקשת הגבוהה נתמכת על ידי רצועות גמישות וגידים, רגישה לעומסים גבוהים. כף רגל כזו עלולה להיפגע מהר יותר ובקלות יחסית.

כף רגל עם קשת שטוחה (Pes Planus): כאן צריך לאבחן, האם מדובר ברגל גמישה או קשיחה והאם ההשטחה מלווה בסטיית יתר של המפרק הסב טלארי לפרונציה או שכף הרגל מאוזנת. בכל מצב ההתייחסות שונה.

כל המדרסים לחיילים מותאמים אישית למתאר כף הרגל לאחר הערכה סטטית ודינמית. מידת כף הרגל נלקחת במטבע ויציקת גבס או בסריקת לייזר תלת ממדית: בנשיאת משקל מלאה, חלקית או ללא נשיאת משקל תלוי במבנה כף הרגל ובצרכים.

לצד המגוון עומד לשירותכם צוות מקצועי, אדיב ומנוסה, שילווה אתכם מרגע הגיוס ולעד סיום השירות הצבאי. הטבות מיוחדות על מדרסים לחיילים.

 

2017-11-15T13:48:35+02:00
Translate »