אצבעות פטישיות

Hammer Toes אצבעות פטישיות

אם בהונות כפות הרגלים שלך כפופות בקביעות וקיימת בליטה קטנה בפסגת האזור הכפוף, ייתכן בכף הרגל שלך קיימת תופעה שמכונה Hammer Toes.

אודות Hammer Toes:

מדובר בתופעה אורתופדית בה קיים קיצור באחת מבהונות כף הרגל או ביותר מאחת. הקיצור מופיע במפרק ה-PIP (Proximal Inter Phalangeal Joint) שמחבר בין הגליל הראשון לגליל השני בבהונות כפות הרגלים והוא עלול לגרום ללחץ ולכאב. הגידים והרצועות שהתקצרו גורמות לכיפוף הקבוע בבוהן. Hammer Toes יכולות להופיע בכל אחת מבהונות כף הרגל פרט לבוהן הגדולה. אי הנוחות ב- Hammer Toesנגרמת בדרך כלל בשל שפשוף הבליטה שמופיעה בפסגת האזור הכפוף עם פנים הנעל, אז הבליטה מקבלת גוון אדמדם, מעטפת עור נוקשה (קאלוס) ומופיע כאב.

נהוג לסווג את חומרת ה- Hammer Toes לפי רמת התנועה שקיימת במפרק הכפוף: מפרק גמיש (Flexible) או מפרק נוקשה (Rigid). ב- Hammer Toe גמיש יש תנועה במפרק וניתן ליישר את הבוהן פסיבית. ב- Hammer Toes נוקשה התנועה במפרק מוגבלת באופן שעלול לגרום לשינוי דפוס ההליכה להעברת עומס לאזורים אחרים בכף הרגל כמו כריות כף ברגל, אז עלול להתפתח כאב בראשי עצמות המסרק הידוע בשם מטאטרסלגיה.

גורמים ל– Hammer Toes

> חוסר איזון בשרירי כף הרגל שגורם לקיצור הגידים והרצועות של בהונות כף הרגל.

> דלקת פרקים (ארתריטיס) יכולה לגרום לעיוות באצבעות כפות הרגלים כולל Hammer Toes.

כיצד נמנע ונטפל בסימפטומים של Hammer Toes?

התאמת נעליים היא צעד משמעותי בטיפול באצבעות פטישיות. בבחירת נעלים וודאו שקופסת האצבעות, האזור בנעל בו מונחות האצבעות, גבוהה ומרווחת ואינה לוחצת על האצבעות הכפופות. נעל מרווחת תבטיח מקום מספק לאצבעות בזמן הליכה ותמנע חיכוך של פנים הנעל עם פסגת באזור הכפוף.

בעמית אורתופדיה קיימים כל האביזרים האורתופדיים לפריסת האצבעות הפטישיות או לחלופין, להגנת על הבליטה בפסגת האזור הכפוף מפני שפשוף. בנוסף, נעליים אורתופדיות שיספקו מנוחה לאזור הקדמי של כף הרגל (Fore Foot).

קבעו פגישת ייעוץ חינם ללא התחייבות.

אנחנו כאן לשירותכם