דלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד אכילס Achilles Tendonitis

האם אתם חשים כאב בשרירי השוק האחוריים? האם גיד האכילס שלכם נפוח ומקוצר? אם כן, ייתכן ואתם סובלים ממצב מוכר ונפוץ, דלקת בגיד אכילס או בשמו הלועזי: Achilles Tendonitis.

על הדלקת בגיד אכילס

מדובר בגירוי ודלקת בגיד הגדול כל כך, שממוקם בחלק האחורי של הקרסול. למרות שמדובר בגיד הגדול ביותר בגוף, המיקום שלו ותפקידו הקשה מעמידים אותו בעמדה רגישה לפגיעה.

הדלקת פורצת בשל שימוש יתר (over use) בשרירים מהם יוצא הגיד והיא נפוצה בקרב אתלטים.

הגורמים לאכילס טנדוניטיס (Achilles Tendonitis)

ישנם מספר גורמים לדלקת זו. הגורם השכיח ביותר הוא מנח של עודף פרונציה (Over Pronation) בכף הרגל. מנח הפרונציה היתרה (שבא לידי ביטוי ככף רגל שטוחה) מתרחש בעת נשיאת משקל כשהקשת קורסת תחת משקל הגוף באופן שמעמיס על גיד אכילס.

גורמים אחרים לדלקת הם הנעלה לא מתאימה, זניחת תרגילי המתיחה לפני פעילות גופנית, קיצור בגיד אכילס, חבלה ישירה (טראומה) בגיד אכילס וכן, עיוות של עצם העקב.

מוצרים וטיפול בדלקת בגיד אכילס

דלקת בגיד אכילס עלולה להחמיר אם לא מטופלת כראוי. ישנם כמה דרכי טיפול תלוי בחומרת הדלקת. תמיכה מתאימה לכף הרגל היא קריטית כשבאים לטפל ב- Achilles Tendonitis.

> כמניעה, אתלטים, בייחוד אצנים, חייבים להקפיד על סדרת תרגילי מתיחה לפני היציאה לאימון. במידה וכבר התפתחה דלקת עליהם להפחית את מרחק הריצה, להימנע מריצה בעלייה ובסיום האימון להרגיע את האזור הרגיש עם כרית קירור. לתמיכה ראויה בכף הרגל, ספורטאים צריכים לנעול נעליים עם מדרסים בהתאמה אישית.

> אם אתם סובלים מדלקת בגיד, תרגילי מתיחה נמרצים מדי עלולים דווקא להחמיר את המצב. מתיחות קלות, לאחר קבלת הדרכה מרופא ספורט או פיזיותרפיסט, יכולות להביא לשיפור והקלה.

> הגבהה לעקב מחומר בולם זעזועים יכולה להביא להקלה בשלב החריף של הדלקת.

> מדרס בהתאמה אישית, ייצב את העקב, ימנע קריסה של קשת כף הרגל ויפחית עומס מגיד אכילס.

> נעליים איכותיות יתנו תמיכה טובה בהליכה ויסייעו בהחלמה.

אם אתם סובלים מ- Achilles Tendonitis יש לנו בעמית אורתופדיה פתרונות עבורכם, החל ממדרסים בהתאמה אישית, הגבהות לעקב, נעליים אורתופדיות.

בואו לבדיקה ללא עלות וללא התחייבות.

 

 

אנחנו כאן לשירותכם